SousedskaPomoc.cz

Kdo jsme

Sousedskápomoc.cz vznikla v březnu 2020 jako bezprostřední reakce na probíhající koronavirovou krizi. Naše občanská iniciativa propojuje dobrovolníky a lidi, kteří aktuálně potřebují jejich pomoc na lokální úrovni po celé České republice. V tuto chvíli sdružujeme přes 6000 dobrovolníků.

Sousedskapomoc.cz funguje čistě na dobrovolnické bázi a nevykonává výdělečnou činnost. Jsme apolitická organizace se záštitou Univerzity Karlovy a našim hlavním cílem je vytvořit funkční systém decentralizované pomoci, který bude fungovat pro běžné dobrovolnické a spolkové aktivity v průběhu roku.

#nebudmelhostejni

Z naší činnosti

Kdo pomáhá

Lukáš Huňka

Neumím šít, neumím řídit, ale chtěl jsem pomáhat. Proto jsem se rozhodl, že vytvořím službu pro lidi, kteří tohle umí. A z mého naivního nápadu vznikla Sousedská pomoc.


Michal Zima

Mám za sebou studium biologie a v současné době působím mj. na Univerzitě Karlově. V Sousedské pomoci se snažím držet organizační strukturu a dotáhnout celý projekt do konce, protože nemám rád, když práce nemá výsledky. V minulosti jsem byl předsedou národní reprezentace studentů ČR a mám za sebou i několik úspěšných projektů, třeba Svobodný listopad - oslavy 30 let Sametové revoluce.


Michal Gavurník

Když něco dělám, tak do toho jdu naplno. Mám pocit, že je potřeba s distribucí pomoci pohnout, proto mě většinou najdete v terénu v mém rodném Ústeckém kraji. Zajišťuji spolupráci se starosty a mým cílem je rozšíření Sousedské pomoci tam, kde je nejvíce potřeba - do menších měst a obcí, které jsou často systémem podpory přehlíženy.


Pavel Čermák

V Sousedské pomoci mám na starosti to, aby se aplikace vyvíjela správným směrem. Mou životní filosofií je, že když chceš něco získat, musíš nejdříve něco dát. Jsem rád, že pracuji s partou skvělých lidí, se kterými si můžeme předat hodně zkušeností. A taky za to, že se strhla tak velká vlna solidarity.


Matouš Houžvíček

Když jsem dostal nabídku přidat se do týmu, na nic jsem nečekal a hned se přidal. Zajišťuji technickou podporu, předávám podněty pro správný chod systému a také se starám o odbavování objednávek. V organizování pomoci jsem našel smysl života, který mi scházel.


Karolina Kočová

Jsem místní expert na filmy a seriály. Chtěla jsem pomoct lidem a Sousedská pomoc to dělá způsobem, který mi dává smysl. Mám na starosti marketingový tým. Kromě toho denně komunikuji s dobrovolníky i lidmi, kteří pomoc potřebují.


Anna Matoušková

Od začátku studií na právnické fakultě UK se angažuji v různých studentských projektech a akademické samosprávě. Sousedské pomoci se snažím poskytovat právní support, což je dost často nervy drásající úkol. Potřebovala bych, aby se mi přestaly zasekávat papíry v tiskárně. Jo a taky neumím řídit.


Mikhail Vladimirovič Filatov

Chtěl jsem v aktuální situaci pomáhat lidem, a to je náplní tohoto projektu. Jsem nadšený z toho, že můžu investovat svůj čas do smysluplné aktivity. Pro náš tým dělám helpdesk, což je taková empatická složka IT - snažím se nastavit náš systém tak, aby práce s ním byla co nejjednodušší.


Dan Thiel

V projektu SousedskaPomoc.cz přicházím s novými myšlenkami a spojuji věci do souvislostí. Chci podpořit dobrou věc a zlepšit mezilidské vztahy na všech úrovních. Byl bych rád, kdyby si lidi dokázali mezi sebou víc pomáhat.


Daniel Pastva

V neziskovém sektoru se pohybuji již 10 let a v Sousedské pomoci pomáhám s nastavováním fundraisingu a všude jinde, kde je potřeba. Zajímám se o udržitelný rozvoj a myslím si, že sousedská spolupráce je jednou z cest, kterou by se měla města 21. století vydat.


Michaela Musilová

Je pro mě důležité, aby si každý člověk uvědomoval zodpovědnost vůči svému okolí a aktivně se podílel na jeho zlepšování. Sousedská pomoc je místem, kde se tato myšlenka zhmotňuje v realitu.


Jan Hrabovský

Jsem doktorandem na MFF UK, kde se věnuji experimentální fyzice. K iniciativě jsem se připojil, protože věřím, že člověk by se měl věnovat i jiným smysluplným aktivitám mimo svůj obor. Mým cílem je dostat pomoc do každého koutu České republiky, k lidem, kteří ji nejvíce potřebují. Sousedskou pomoc vnímám jako kvalitní koncept, který může pomoci využít energii a nadšení dobrovolníků i po překonání krize.


Giancarlo Lamberti

Jsem předsedou Studentské komory Rady vysokých škol. Starám se o HR, nábor, týmovou kulturu a interní procesy. Moc rád vidím, že se lidé z různých společenských kruhů dokážou spojit a pracovat na smysluplné iniciativě, která může pomoci lidem v celé republice.


Pavel Obdržálek

Jsem studentem a zaměstnancem Univerzity Karlovy, a protože výuka i práce teď probíhá dálkově, rozhodl jsem se věnovat část svého času dobrovolnickým aktivitám. V Sousedské pomoci dělám IT support - starám se o technologické zajištění projektu a hladký chod komunikace v týmu.


Kate Strnková

In data veritas, ale pokiaľ nie sú podané zrozumiteľnou a prehľadnou formou, tak to stráca užitočnosť. Venujem sa dátovej analytike a vizualizácii dát a do projektu som sa zapojila, pretože sa jedná o zaujímavú vec, ktorá bude mať pozitívny dopad na dosť veľa ľudí.


Karolína Gajdová

Zapojila jsem se, protože jsem byla oslovena skvělým nápadem. Chtěla jsem pomoct s něčím, co má smysl a může pomáhat dál. Umím dělat webové stránky a právě z toho důvodu jsem i vytvořila web pro SousedskaPomoc.cz

V minulosti pomáhal/a

Tomáš Brabec

březen - duben 2020

Tomáš pomohl Sousedské Pomoci v začátcích poskytnutím prostor, propojením do světa podnikatelů a mentoringem.


Jana Brišová

březen - květen 2020

Jsem energická holka, která se nebojí říct, co si myslí. Studuji žurnalistiku a v Sousedské pomoci mám na starosti texty a on-line marketing. Jsem ráda, že se mohu podílet na projektu, který spojuje lidi, aby si pomáhali na dobrovolnické bázi.


Milan Hanuš

březen - červen 2020

Uvědomil jsem si, že v této době potřebuje pomoc spousta různých lidí napříč společností, a došlo mi, že nemůžeme myslet jen sami na sebe. Z toho důvodu jsem v Sousedské pomoci k ruce všem a dělám to, co je zrovna nejvíce potřeba.


Jan Plachý

březen - červen 2020

Mám rád příběhy, a jsem tady proto, abych jeden pomohl vytvořit. Vždy jsem se motal kolem neziskových organizací a poslední dobou jsem postrádal práci na projektech, které mají přesah.


Valentýna Horáčková

březen - červen 2020

Jsem studentkou sociální práce na UK a ráda spolupracuji na projektech, ve kterých vidím budoucnost. V týmu funguji jako spojka mezi starosty a dobrovolníky. Fascinuje mě energie, se kterou se všichni okolo vrhli do vytváření tohoto projektu, protože za kecy se dá schovat jen do chvíle, než se rozestele.


Vlasta Marie Paďourová

březen - červen 2020

K projektu jsem se přidala, protože jsem chtěla načerpat zkušenosti z dobrovolnického prostředí. Dělám operátorku v týmu distribuce - kontaktuji starosty a snažím se je získat pro naši věc. Studuji marketing na VŠE a zajímám se o vzdělávání, umění a atletiku.


Ester Majid

březen - červen 2020

Už delší dobu jsem se chtěla zapojit do dobrovolnických aktivit a nikdy dříve to nedávalo větší smysl, než právě teď. V Sousedské pomoci pomáhám jako dispečerka a se správou sociálních sítí. Snažím se, abychom pomohli co nejvíce lidem, a věřím, že Sousedská pomoc vydrží i po odeznění pandemie a zůstane jako platforma, která bude spojovat lidi i mimo krizové situace. Jsem vděčná, že můžu pomáhat.


Lenka Nováčková

březen - duben 2020

V projektu Sousedská pomoc zajišťuji komunikaci s dodavateli a následnou distribuci, jinak jsem maminkou na plný úvazek dvěma malým holčičkám. Dlouhodobě jsem pracovala jako koordinátor eventů po celé Evropě a ve volném čase se odreagovávám závodními auty a vyučováním tance.


Jan Wünsch

březen - duben 2020

K Sousedské pomoci jsem se přidal, protože mi takový projekt v momentální situaci dává smysl, a také se tady sešla super parta lidí. Na starosti mám vše kolem fotografií, hlavně dokumentaci celého projektu. Mimo to pracuji na svém projektu, který můžete vidět na www.wunschphoto.com.


Otakar Člupek

březen - duben 2020

Pracuji jako trader na Evropských trzích s elektřinou. Koronavirová infekce nás všechny silně zasáhla a já nechtěl sedět doma a nedělat nic. V projektu Sousedská pomoc mám na starosti bezpečnost a zázemí celého týmu.


Laura Perugini

březen - červen 2020

Jsem ta, kdo dotahuje úkoly do konce. Jednou bych chtěla založit vlastní organizaci zaměřenou na arteterapii pro lidi s poruchou autistického spektra. Když jsem dostala nabídku přidat se do Sousedské pomoci, byla jsem vážně nadšená, protože je tady spousta skvělých lidí, od kterých se můžu hodně naučit. Věřím, že když člověku něco chybí, dokáže to najít uvnitř sebe.


Radek Povejšil

březen - červen 2020

Dělá mi radost konat dobré skutky, a to i ty nejmenší. V době krize jsem hledal způsob, jak pomáhat, aniž bych se musel učit šít. Jako student žurnalistky se v Sousedské pomoci podílím na tvorbě textů a také uplatňuji i zkušenosti z jiných neziskových projektů jichž jsem součástí. Naplňuje mě být článkem iniciativy, která v lidech probouzí lidskost, laskavost a empatii.


Konstantin Filip Moisidis

březen - duben 2020

Když můžete udělat dobrou věc, tak byste měli. Alespoň tak jsem to cítil já, a proto jsem se k projektu připojil jako podpora IT týmu. Myslím, že tady budujeme nejen organizaci, ale také skvělý kolektiv, o kterém bude v budoucnu ještě slyšet.


Matěj Žejdlík

březen - duben 2020

V Sousedské pomoci můžu naplno využít svou schopnost řešit věci efektivně a pružně, a pomáhat tím lidem z celé republiky s jejich starostmi.